For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

GIFTET SEG: 21. mars 1929 giftet Olav seg med sin kusine, prinsesse Märtha Sofia Lovisa Dagmar Thyra av Sverige, født 28. mars 1901, senere kronprinsesse Märtha av Norge. Kronprinsessen døde 5. april 1954. Paret fikk tre barn, prinsesse Ragnhild, prinsesse Astrid og prins Harald.

Ekteskap forkynnes som et ideal

Det er galt.

Publisert Sist oppdatert

Vi i Korsets Seier overhørte en pastor si en gang «Takk Gud for single». Et meget forståelig utsagn. De har ofte en unik anledning til å være en ressurs for menigheten, og dermed en fantastisk ressurs for pastoren. Det er lett for å tenke at de single i forsamlingen ikke lever i det tidssluket som konseptet familie gjerne er. Dermed kan de jo stille opp. Kanskje vi til og med tenker at de bør stille opp, at vi forventer det?

I vår vestlige kultur blandet med kristen tro har også ekteskap, barn og familieliv blitt idealisert framfor et liv i enslighet. Det er selvfølgelig lett å skylde på Disney og romantiske komedier, men vi tror at også kirken og det kristne fellesskapet må ta sin del av ansvaret. Det er supert med PREP-kurs, gutt-jente-seminarer og verdt å vente på-kampanjer, men under alt dette forkynner vi også et underliggende ideal. Om vi ikke er meget bevisste.

Det har vi ikke vært. Generelt sett.

Powered by Labrador CMS