MISJON: I 13 år har Riad Kassis, som har en teologisk doktorgrad, vært ansatt i den internasjonale misjonsorganisasjonen Langham Partnership som John Stott grunnla.
Espen Ottosen
Misjonslederen som snakker samme språk som Jesus gjorde
Riad Kassis tilhører en arabisk familie som snakker arameisk – språket som Jesus også snakket – og har vært kristne i utallige generasjoner.
– Jeg er opptatt av å utruste kristne ledere til å bringe håp til kristne som opplever lidelse og forfølgelse, sier Riad Kassis.
Han er internasjonal direktør i misjonsorganisasjonen Langham Partnership – som i sin tid ble startet av den engelske teologen og forfatteren John Stott – og bor i Libanon. Han vet mye om hvilke prøvelser som kan møte kristne.
– Jeg har opplevd tre-fire kriger. Vi har hatt krig i femten år, og jeg opplevde det første gang som tenåring, sier Kassis til Dagen.