For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Andakt

MED FOLKET: Moses nektet å gå inn i en posisjon med makt og store ressurser, men valgte derimot en vei sammen med et foraktet folk, skriver Egil Sjaastad.

Et vitnesbyrd fra skyen

Publisert Sist oppdatert

«Ved tro nektet Moses, da han var blitt stor, å kalles sønn av faraos datter. Han valgte heller å lide ondt sammen med Guds folk enn å ha en kortvarig nytelse av synden. Han aktet Kristi vanære for en større rikdom enn skattene i Egypt, for han så fram til lønnen» (Hebr 11,24–26).

Moses sitt trosliv beskrives med fire verb:

Han nektet å gå inn i en posisjon med makt og store ressurser. Hofflivet i Egypt var nok fristende. Her kunne han nyte syndelivet uten å hemmes av de normene Gud har satt for rett og galt. Men Moses nektet.

Powered by Labrador CMS