Andakt
FENGSEL: La oss ikke glemme dem som blir forfulgt eller er i fengsel for sin tro, skriver Jan Torland.
Gorm Kallestad / NTB
Husk på dem i fengsel
Jeg innrømmer det gjerne. En av de kristne organisasjonene jeg setter høyest, er Åpne Dører. Den ble stiftet av broder Andreas på slutten av femtitallet. Denne flotte organisasjonen har blant annet som mål å styrke og utruste mennesker som blir forfulgt for sin tro. Åpne Dører oppfordrer kristne over hele verden til å be for den forfulgte kirke.
«Husk på dem som sitter i fengsel, som om dere var lenket sammen med dem, og husk på dem som blir mishandlet, som om det gjaldt deres egen kropp.» (Hebr 13,3).
«Ute av øye, ute av sinn», heter det så treffende i ordtaket. Det er så lett å glemme de man ikke ser eller hører stemmen til. Derfor setter jeg så stor pris på bladet som Åpne Dører gir ut hver måned. Her blir jeg minnet om å be for dem som blir forfulgt og som sitter fengslet for sin tro.