❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

Andakt

FRI: Det dreier seg ikke om synden. Det dreier seg omkring Jesus. Han kom for å sette fri, skriver Sverre H. Skilbreid.

Å finne seg fri i Ham

Publisert Sist oppdatert

Synd finnes, enten det er på mote å snakke om den eller ikke. Synd plager oss ikke mindre, men mer, dersom den ikke får språk.

Det dreier seg ikke om synden. Det dreier seg omkring Jesus. Han kom for å sette fri. Så ikke synden skal dreie oss om seg selv. Synd merkes, enten vi har språk for den eller ikke. Den er navnet på alt som ødelegger. Men synd er synd også når den ikke merkes. Vi trenger Guds egne ord om den.

Synden kan sitte så smertefullt dypt i oss at det er vanskelig å se den. Virkelig se den som den er. Det er bare mulig om vi ser Jesus. At han døde og sto opp igjen for all verdens synd. Også vår. Også den som råket oss.

Powered by Labrador CMS