For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

KRIG: – Jeg var så redd. De første månedene gråt jeg hele tiden, forteller Larysa Aas om tiden etter invasjonen av Ukraina.

Ukraina: Larysa måtte ta farvel med tre sønner som dro for å forsvare landet

Tre kvinner ble intervjuet den dagen krigen brøt ut. Larysa var bekymret for sønnene og Lina for sin bror. Svanhild gråt for venninnen. Et år senere forteller de hvordan det har gått.

Publisert Sist oppdatert

24. februar 2022 forandret alt for Larysa Aas. Hun er mor til tre sønner. Fra de ble født har hun arbeidet hardt for å gi dem et godt liv, og for at de skulle få utdanning.

Hun nådde målet. Alexander ble jurist. Vladislav ble økonom. Den yngste, Bogdan, utdannet seg innen reiseliv.

Da Putin invaderte Ukraina la alle tre ned arbeidet og meldte seg til militærtjeneste. De ville forsvare landet.

Powered by Labrador CMS