TITTELEN: Bokas tittel «Kallet er her!» er et sitat fra Rune Edvardsens mor da de var på likhuset der Aril Edvardsen lå. Der bestmte Rune seg for å ta over ledelsen av misjons- organisasjonen Troens Bevis Verdens Evangelisering.
Vil fortelle en enda større historie
Biografien om Rune Edvardsen ble lansert i helgen. - Dere har bare sett en tredjedel, sier hovedpersonen.
Ikke alle får sin biografi ført i pennen før de dør, hvis man ser bort ifra idretts- og popstjerner. Forrige lørdag ble Rune Edvardsens (50) biografi «Kallet er her!» lansert under sommerstevnet i Sarons Dal.
- Jeg tror jeg har 15-20 brukbare år igjen, og jeg tror de kanskje bare har sett en tredjedel. Jeg har lyst å fortelle en enda bedre, større og flottere historie, sier Edvardsen, som beskriver sin første biografi som «ei etappebok».
Fornøyd forfatter