❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

Ulf Ekman blir katolikk

Ulf Ekman og kona Birgitta forlater Livets Ord og blir katolikker. Kristus selv ledet dem til valget, sa paret under søndagens gudstjeneste i Upsala.

Publisert Sist oppdatert

-For meg og Bir­git­ta har det vært en lang­som ut­vik­ling, hvor vi sta­dig har opp­da­get nye ting. Vi har satt pris på det vi har opp­da­get. Nå opp­le­ver vi at vi må ta kon­se­kven­se­ne av hva vi har opp­da­get. Troen på enhet får prak­tis­ke kon­se­kven­ser, sier Ekman i en presse­mel­ding.

Ek­te­pa­ret vil til våren bli tatt opp som med­lem­mer i den ka­tolsk kirke i Sve­ri­ge. Ekman har de siste ti årene hatt mye kon­takt med ka­to­lik­ke­ne, både in­ter­na­sjo­nalt og i Sve­ri­ge.

- Vi har sett en stor kjær­lig­het til Jesus og en gjen­nom­tenkt teo­lo­gi, for­ank­ret i Bi­be­len og i klas­sis­ke dog­mer, for­tel­ler Ekman i presse­mel­din­gen.

Powered by Labrador CMS