For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Oppfyllelsen av en drøm for pave Frans

Pave Frans ser på besøket i Israel som oppfyllelsen av en drøm. Det sier pavens nære venn fra Buenos Aires, rabbi Abraham Skorka.

Publisert Sist oppdatert

Den jø­dis­ke rab­bi­en er en av kar­di­nal Jorge Berg­og­lio beste ven­ner, man­nen som i dag er mest kjent som pave Frans. På en presse­kon­fe­ran­se i Je­ru­sa­lem for­tel­ler Abra­ham Skor­ka om venn­ska­pet med den tid­li­ge­re kar­di­na­len som går til­ba­ke til 1990 da de to møt­tes i Buenos Aires.

- Turen vi skal gjøre sam­men 24. - 26. mai er en drøm vi fak­tisk har delt i flere år. Å komme til Is­rael er for oss å komme til ste­der der pro­fe­te­ne vir­ket og har in­spi­rert vårt ån­de­li­ge liv, sier Skor­ka.

Freds­bud­skap

Powered by Labrador CMS