For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Bill Johnson om sykdom og helbredelse

Debatten rundt Bill Johnsons kristologi utløste en stor debatt. - John­sons opp­fat­ning om syk­dom og hel­bre­del­se er ikke bi­belsk. Hans syn be­grun­nes i en kris­to­lo­gi som ikke er bi­belsk, skriver Arne Helge Teigen.

Publisert Sist oppdatert

Takk til Dagen for sak­lig ini­tia­tiv til de­batt i an­led­ning min ar­tik­kel om Bill John­sons kris­to­lo­gi (Dagen 2.1).

Første­ama­nu­en­sis Terje He­ger­tun (MF) lar seg in­ter­vjue om saken (3. 1). Han er skep­tisk til be­teg­nel­sen «yt­ter­lig­gå­en­de ka­ris­ma­tikk», og har el­lers inn­trykk av at me­nig­he­ten i Red­ding «gjør ær­li­ge for­søk på å legge til rette for bønn for syke».

Terje Dahle (Kris­tent Nett­verk) skri­ver at Bet­hel-kir­ken for­mid­ler gode im­pul­ser inn i norsk kris­ten­liv (7.1). Han synes el­lers ikke å se sam­men­hen­gen mel­lom John­sons kris­to­lo­gi og hans lære om syk­dom og hel­bre­del­se.

Powered by Labrador CMS