For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Amerikanske myndigheter er i kontakt med Libanon og Israel om en diplomatisk løsning etter lørdagens angrep mot Golanhøydene, som har ført til en svært spent situasjon i regionen.

USA jobber for en diplomatisk løsning mellom Israel og Libanon

USA gir Hizbollah skylden for lørdagens angrep mot Golanhøydene. De sier samtidig at de er i kontakt med både israelske og libanesiske myndigheter om en diplomatisk løsning.

Publisert Sist oppdatert

– Dette angrepet ble gjennomført av libanesiske Hizbollah. Det var deres rakett, som ble skutt ut fra et området de kontrollerer, sier talsperson Adrienne Watson for det nasjonale sikkerhetsrådet i Det hvite hus.

Hun sier amerikanske myndigheter har vært i kontinuerlig kontakt med tjenestepersoner på både israelsk og libanesisk side i timene siden angrepet.

– USA jobber med en diplomatisk løsning langs den blå linjen, med mål om å ende alle angrepene én gang for alle, samt å tillate innbyggere på begge sider av grensen å vende trygt hjem igjen, sier Watson.

Powered by Labrador CMS