For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

– Tilliten til Hareide er svekket

– Tillitsvalgte er frustrert og matt, sier fylkesleder Pål Kårbø i Hordaland KrF etter at det ble kjent at partileder Knut Arild Hareide skal gå i Pride-paraden i morgen.

Publisert Sist oppdatert

Kårbø skulle ønsket Hareide hadde droppet Pride-paraden.

Fra før er det kjent at flere KrF-ere har meldt seg ut av partiet i protest etter at Hareide som første partileder gjorde det klart at han skulle gå i paraden.

– Det er stor frustrasjon i tillitsmannsapparatet. Det er vel så stor utfordring som at en håndfull har meldt seg ut. Tillitsvalgte er frustrert og matt. Knut-Arild kunne deltatt på en annerledes måte. Alle reagerer selvsagt på Orlando-terroren med avsky, men Knut-Arild kunne håndtert det med å holde en appell og så forlatt området.

Powered by Labrador CMS