HJEMME: Kjerstin Lianes Kjøndal vil nå bli ordfører i hjemkommunen Lyngdal
Helene Reite Uglem
Tapte stortingsplass - vil kjempe for ordførerstol
Kjerstin Lianes Kjøndal er valgt til KrFs ordførerkandidat i Lyngdal – to år etter at hun mistet stortingsplass på valgdagen. – Det er ingen nedtur.
Kjerstin Lianes Kjøndal var inne på Stortinget på flere målinger før fjorårets stortingsvalg – senest på selve valgdagen. Hun måtte derimot innse ganske raskt da stemmene tikket inn at den plassen gikk tapt.
Siden har 43-åringen ikke ligget på latsiden politisk. Hun har vært vararepresentant på Stortinget og også blitt valgt til fylkesleder for Agder KrF.
Tirsdag kveld ble hun også valgt til ordførerkandidat og listetopp for Lyngdal KrF. Det er en kommune som flere ganger har hatt gul ordfører – sist Hans Fredrik Grøvan som satt hele tre perioder på rad fra 1995 til 2007.