For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

KHARTOUM: Demonstranter ropte lørdag slagord i Sudans hovedstad Khartoum. De krever at kuppmakerne gir fra seg makten i landet. Foto: Marwan Ali / AP / NTB

Sudanske sikkerhetsstyrker skal ha drept tre personer

Store demonstrasjoner mot militærkuppet pågår i og rundt Sudans hovedstad Khartoum. Tre personer skal ha blitt skutt og drept av sikkerhetsstyrkene.

Publisert Sist oppdatert

Det er en uavhengig legeforening i landet som melder om drapene på demonstranter. Den første meldingen gikk ut på at to var drept. Senere kom meldingen om at en tredje demonstrant var skutt i brystet og døde av skadene. Alle de tre ble skutt i byen Omdurman.

Det er også meldt om at sikkerhetsstyrkene har tatt i bruk tåregass og skutt for å spre en stor folkemengde i Khartoum.

Drapene skjer til tross for flere internasjonale oppfordringer til kuppmakerne, blant annet fra FN og USA, om å vise tilbakeholdenhet og tillate fredelige protester.

Powered by Labrador CMS