❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
HEKTISK: Valgmedarbeiderne i Paulus og Sofienberg menigheter i Oslo må fylle på med brus og kalorier og gå i gang med tellinga. Fra venstre Jan Bengt Solberg, daglig leder Eleni Maria Stene og sokneprest Arne Jor.

Spår seier for Åpen folkekirke

Kirkerådet melder om stor interesse for kirkevalget og lang kø foran flere av stemmeurnene. Både forsker og aktivister tror det gagner Åpen folkekirke mest.

Publisert Sist oppdatert

På Grünerløkka i Oslo var valgdeltagelsen til kirkevalget merkbart større. I Paulus og Sofienberg menighets valglokale på Sofienberg skole var det kø fra klokken 13 på søndag og helt til stengetid.

– Jeg har aldri opplevd lignende. Det er kjempegøy at folk er engasjerte og ønsker å avgi stemme i kirkevalget, sier medlem av valgstyret Jan Bengt Solberg.

Tirsdag ettermiddag og kveld ventet en stor telle- og sorteringsjobb på valgfunksjonærene i menigheten.

Powered by Labrador CMS