☀️ SOMMERKAMPANJE 1,- ut august

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
Ordfører Tom Henning Slethei i Sola kommune i Rogaland har sendt et brev til Israels ambassadør. Foto: Fredrik Refvem / Stavanger Aftenblad / NTB

Sola-ordfører ber om vaksinesamarbeid med Israel

Ordfører Tom Henning Slethei i Sola kommune i Rogaland har sendt et brev til Israels ambassadør til Norge angående muligheten til å handle vaksiner av landet.

Publisert Sist oppdatert

– Israel ligger langt foran Europa og verden i vaksineringen, og om kort tid vil befolkningen være fullvaksinert. Da er det grunn til å tro at de vil ha en god del vaksiner til overs, sier Sola-ordfører Tom Henning Slethei (Frp) til Stavanger Aftenblad.

Han har nå sendt et brev til ambassadør Alon Roth. Ordføreren vet ikke om han har mulighet til å handle vaksiner på egen hånd, men sier det ikke skader å sjekke. Han peker også på at Danmarks og Østerrikes statsministre er i Israel denne uka for å se på mulighetene for vaksinesamarbeid.

Powered by Labrador CMS