Politiet tar hånd om en person etter at det oppsto uroligheter under en Sian-markeringen på Festplassen i Bergen lørdag. Foto: Eivind Senneset / NTB scanpix
Siktede etter Sian-demonstrasjon sier de angrer
Flere av dem som ble arrestert etter angrepet på Sian-lederen i Bergen i helgen sier til Bergens Tidende at de angrer på at de lot frustrasjonen ta overhånd.
Sian-leder Lars Thorsen måtte sy tre sting etter angrep fra demonstranter som tok seg over politisperringene. To av de tre som er siktet har snakket med Bergens Tidende.
Alle er fra Midtøsten, og er i slutten av tenårene og tidlig i 20-årene. De forteller at de kjente godt til organisasjonen fra før.
– Vi har sett Sian-lederen har brent koranen og slike ting, sier en 19-åring som også er siktet for kroppskrenkelse.