For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

«Få har blitt så kraftig karikert i den offentlige debatten de siste årene, som nettopp Jens Fredrik Brenne (bildet)», skriver Dagen.

Riktig å ansette Brenne

Man er ikke diskriminert bare fordi andre mener noe annet enn man selv mener.

Publisert Sist oppdatert

NLA Høgskolens ansettelse av Til Helhet-leder Jens Kristian Brenne som studentprest har vakt oppsikt. Eller kanskje er bestyrtelse et mer presist begrep.

I hvert fall hvis vi skal dømme ut fra den omfattende pressedekningen av saken, som er langt større enn tilsettinger i en 30 prosent stilling på en kristen høyskole vanligvis oppnår.

Lengst i ordbruken er det NLA-studenten Hedda Brita Beata Widahl som går. Til VG sier hun at hun som «skeiv» føler seg diskriminert på grunn av ansettelsen av Brenne.

Powered by Labrador CMS