Politiet har sperret av et større område rundt en bolig på Grua i Lunner der en ung kvinne ble funnet død onsdag. (Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix)
Riksalarm i letingen etter savnet toåring
Politiet har slått riksalarm og stengt alle grenseoverganger etter at en ung kvinne ble funnet død på Grua i Oppland onsdag. De frykter at hennes to år gamle datter er tatt ut av landet.
Politiet ble varslet om en skadd person i boligen i Lunner kommune ved 12.30-tiden onsdag. Da de rykket ut, fant de en ung afghansk kvinne død. Etter kort tid fattet de mistanke om at kvinnen var drept.
Den døde kvinnens to år gamle datter har status som savnet, og politiet har etterlyst henne med bilde. Ifølge Dagbladet har de også varslet alle grenseoverganger, via faks, med anmodning om å holde utkikk etter jenta og en annen person.
- Vi er veldig bekymret. Dette er en drapsetterforskning og vi savner et to år gammelt barn, sier politiadvokat Mari Hasle Lauritzen i Vestoppland politidistrikt til VG.