For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Riksadvokat reagerer på kvinnediskriminering i Jensen-bok

Riksadvokat Tor-Aksel Busch går hardt ut mot forfatteren av Eirik Jensen-boka for seksualiserte og nedsettende karakteristikker av to kvinnelige aktorer.

Publisert Sist oppdatert

Busch skriver på Politiforum at «forfatteren klarer å lire av seg svært utseendefikserte og seksualiserte karakteristikker av to hardtarbeidende aktorer».

– Har vi ikke kommet lenger enn at man synes det er greit å omtale kvinners utseende og ikke jobben de gjør? Hva slags relevans har karakteristikken av aktorer i sammenheng med en viktig og krevende kriminalsak, spør han.

Videre reagerer han på Kagge forlag som har gitt ut boken. Han spør hva forleggeren tenker om omtalen:

Powered by Labrador CMS