Mahmoud Mansour og Maral Malka feirer med venner og familie i Jaffa før de giftet seg, til tross for at hundrevis av høyreekstremistiske jødiske demonstranter protesterte. Foto: Ammar Awad / Reuters / NTB scanpix
Ammar Awad / Reuters / NTB scanpix
Protester mot jødisk-muslimsk bryllup i Israel
Israelsk politi måtte holde over 200 høyreekstreme demonstranter på avstand da en jødisk kvinne søndag giftet seg med en muslimsk mann i Tel Aviv.
Demonstrantene ropte «Død over araberne», og politiet måtte danne kjeder for å hindre demonstrantene i å storme lokalet i Tel Aviv-forstaden Rishon Lezion.
Men mange andre møtte fram for å vise sin solidaritet og støtte da 23 år gamle Maral Malka og 26 år gamle Mahmoud Mansour fra Jaffa ved Tel Aviv giftet seg.
Israels president Reuven Rivlin fordømte de høyreekstreme demonstrantene og gjorde det klart at oppvigleri, vold og rasisme ikke har noen plass i Israel.