For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

LANGT EKTESKAP: Ekteskapet mellom Rosemary og Michael Green varte i 61 år. De fikk fire barn sammen. Foto: DAVID BROWN

Professoren som ville være evangelist

Den britiske forfatteren og forkynneren Michael Green ble 88 år gammel.

Publisert Sist oppdatert

Green skrev over 50 bøker og fikk professortittel. Men først og fremst var han opptatt av å fortelle flest mulig mennesker om Jesus. Engelskmannen døde onsdag 6. februar.

«Green er en raritet. Han er en akademiker, med hjerte for enkle evangeliske budskap og gammeldagse misjonsfremstøt», skrev Premier Christianity Magazine i et portrett i 2010, da Green fylte 80. Som forfatter var han særlig opptatt av evangelisering og trosforsvar.

– Jeg blir fortalt at fra sykesengen lot Michael sine nære venner få vite at selv om den medisinske tilstanden var komplisert, ga Gud ham «mange muligheter» til å dele evangeliet, sier erkebiskop Justin Welby av Canterbury, den øverste lederen i Church of England, i en uttalelse.

Powered by Labrador CMS