Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

🍁 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

– Ut fra det rådende situasjonsbildet som finnes om skytingen i Örebro, vurderes hendelsen å være knyttet til det kriminelle nettverksmiljøet, opplyser politiet.

Politiet knytter skyting ved moské i Örebro til det kriminelle gjengmiljøet

To personer er skadet og sendt til sykehus etter en skyteepisode ved en moské i Örebro i Sverige. Politiet knytter hendelsen til det kriminelle gjengmiljøet.

Publisert Sist oppdatert

– Ut fra det rådende situasjonsbildet som finnes om skytingen i Örebro, vurderes hendelsen å være knyttet til det kriminelle nettverksmiljøet, skriver politiet i en oppdatering klokka 15.30.

En mann avførte skudd utenfor moskeen ved Boglundsängen da fredagsbønnen var over, har vitner fortalt til SVT. Det var flere vitner til skytingen da folk kom ut fra moskeen.

– Vi har innledet etterforskning av drapsforsøk, bekrefter politiet i Örebro i en oppdatering til pressen.

Powered by Labrador CMS