For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et arrangement ved Den islamske foreningen Al-Ghadir ved Skjeberg kan ha ført til det lokale smitteutbruddet i Sarpsborg og Fredrikstad. Arkivfoto: Terje Pedersen / NTB

Politiavhør etter smitteutbrudd på grunn av muslimsk feiring satt på vent

På grunn av karantenebestemmelsene er avhør satt på vent i politietterforskningen etter smitteutbruddet i Sarpsborg.

Publisert Sist oppdatert

– Vi håper vi får avhørt personer i neste uke, det er blitt satt på vent på grunn av karantenebestemmelsene, sier seksjonsleder for etterforskning i Sarpsborg, Kai Andersen, til VG.

Han sier at politiet er godt i gang med etterforskningen, hvor de både undersøker om covid-19-forskriften er brutt og om det har vært brudd på bygningsbestemmelsene.

Powered by Labrador CMS