❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
LIVSREISE: Vennskapet med forfatterkollega J. R. R. Tolkien (t.v.) er noe av det som vil bli tema i den neste filmen om C. S. Lewis. Bildet er fra «The Most Reluctant Convert».

Planlegger to nye filmer om C. S. Lewis

Suksessen med den kristne forfatterens omvendelse har åpnet døren for to nye fremstillinger om resten av livet hans.

Publisert Sist oppdatert

Filmen «The Most Reluctant Convert» hadde premiere på kino i flere land i fjor. Før jul ble den tilgjengelig for strømming på internett.

– Filmen gir et usminket og ærlig bilde av livsreisen til Lewis, sa Lars Dahle til Dagen. Han er førsteamanuensis ved NLA Høgskolen og daglig leder for Damaris Norge.

Lewis ble en av 1900-tallets mest leste kristne forfattere. Tidlig i 30-årene gikk han fra ateisme til kristen tro. Han var universitetslærer i Oxford og senere professor i litteratur i Cambridge, men skrev også mange bøker for et bredere publikum.

Powered by Labrador CMS