Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

🍁 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

JULEDAGSTALE: Pave Frans holdt lørdag sin tradisjonelle juledagstale Urbi et Orbi. Foto: Gregorio Borgia / AP / NTB

Paven beklager tragedier i Jemen og Syria

Pave Frans beklaget det han kalte enorme tragedier som er blitt forbigått av verdenssamfunnet i stillhet i Jemen og Syria da han holdt sin juledagstale lørdag.

Publisert Sist oppdatert

– La oss se til Irak, der man fortsatt sliter med å komme seg på fote etter en langvarig konflikt. La oss lytte til barnas gråt i Jemen, der en enorm tragedie, oversett av alle, har pågått i stillhet i årevis og forårsaker død hver eneste dag, sa paven i sin Urbi et Orbi-tale.

Urbi et Orbi er latin og betyr «for byen og for verden».

– La oss sende tankene til befolkningen i Syria, som i over ti år har levd med en krig som har ført til mange ofre og et utallig antall fordrevne personer, sa paven i sin tradisjonelle juledagstale lørdag.

Powered by Labrador CMS