For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Levningene av 110 mennesker, de fleste av dem barn, er hittil funnet på eiendommen til den selvutnevnte pastoren Paul Mackenzie Nthenge (bildet) i Kenya. Tirsdag møtte han i retten, anklaget for å ha oppfordret sine disipler til å sulte seg til døde for å møte Jesus. Foto: AP / NTB

Pastorer anklages for massakre – mer enn 200 meldt savnet

To pastorer møter i retten i Kenya tirsdag, anklaget for å ha oppfordret sine disipler til å sulte seg til døde for å «møte Jesus».

Publisert Sist oppdatert

Levningene av til sammen 110 mennesker er hittil funnet i drøyt 30 massegraver på den store eiendommen til den selvutnevnte pastoren Paul Mackenzie Nthenge, som leder den kristne sekten Good News International Church. De fleste av de døde er barn.

En kvinne og ti barn i alderen halvannet til ti år er hittil obdusert, og patologen Johansen Oduor opplyser at de fleste av dem bar preg av å ha sultet i hjel.

– To viste også tegn til kvelning, opplyste han mandag.

Powered by Labrador CMS