For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

APPELL: Palestinakomiteens leder, Line Khateeb, holder appell under en demonstrasjon ved Jernbanetorget i Oslo i oktober.

Palestinakomiteen har selv investert i selskaper de mener bidrar til folkerettsbrudd

Pensjonen til ansatte i Palestinakomiteen var investert i flere selskaper de selv ba regjeringen om å selge seg ut av. Organisasjonen tar selvkritikk.

Publisert

Pensjonssparingen var blant annet investert i Rheinmetall, Palantir og Heidelberg, som organisasjonen har tatt opp med oljefondet og Finansdepartementet. Det viser undersøkelser Dagens Næringsliv har gjort.

– Dette er kjempealvorlig, sier leder Line Khateeb i Palestinakomiteen til avisen.

Våpenselskapet Rheinmetall selger ifølge Palestinakomiteen våpen til Israel, og Heidelberg utvinner naturressurser på land som er i strid med folkeretten.

Powered by Labrador CMS