For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Over 200 barn skal ha blitt brukt som slaver i Sverige

Minst 210 barn har etter alt å dømme blitt utsatt for menneskehandel i Sverige siden 2012, viser en ny kartlegging. Kun én sak er blitt behandlet av en domstol.

Publisert Sist oppdatert

102 av sakene er blitt politianmeldt, melder svensk TV4. Likevel har ingen av dem ført til rettssak, ifølge kartleggingen fra Stockholms länsstyrelse.

Halvparten av sakene handler om seksuell utnytting, men barna er også blitt solgt for å tigge, stjele eller til tvangsarbeid. I en av sakene har det vært truet med «fjerning av organ».

72 prosent av ofrene har vært i alderen 15-17 år, mens 13 prosent var yngre enn elleve år. Enkelte har imidlertid vært så små som to år.

Powered by Labrador CMS