For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

RESOLUSJON: Onsdag ber palestinerne FNs Sikkerhetsråd å pålegge Israel å trekke seg ut av Vestbredden innen to år. Israel nekter å følge et slikt pålegg, og det er ventet at USA vil legge ned veto mot et eventuelt vedtak.

Nye forhandlinger i Midtøsten i det blå

Onsdag ber palestinerne Sikkerhetsrådet å gi Israel en frist på to år til å trekke seg ut av Vestbredden. Netanyahu nekter å godta en slik tidsramme.

Publisert Sist oppdatert

Onsdag leverer palestinerne et forslag til resolusjon til FNs Sikkerhetsråd som skal gi Israel en frist på to år til å trekke seg ut av såkalte «okkuperte områder». Det var den palestinske ledelsen med president Mahmoud Abbas i spissen som annonserte dette søndag kveld.

I kjølvannet av dødsfallet til en palestinsk minister som døde av hjerteattakk etter sammenstøt med israelske soldater før helgen, lå det an til fullstendig sammenbrudd i kontakten mellom palestinerne og Israel på alle felt. Palestinske myndigheter har likevel valgt å stå ved samarbeidet med Israel inntil videre når det gjelder sikkerhetsstyrker, men sier de vil vurdere hele samarbeidet i nær framtid, skriver nyhetsbyrået Deutsche Presse-Agentur (DPA).

Netanyahu nekter

Powered by Labrador CMS