For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

KRITISK: Odd Isungset mener norske myndigheter og medier gjorde en slett jobb under karikaturstriden, og at kristenledere ble nyttige idioter i et maktspill.

Ny bok avdekker:
– Kirkeledere bidro til å eskalere karikaturstriden

Tidligere Brennpunkt-redaktør påstår at kirkeledere ble brukt som «nyttige idioter» av islamister i storpolitisk maktkamp. Selbekk og fire kristenledere snakker ut om krisen og kritikken fra Kristen-Norge.

Publisert Sist oppdatert


30. september 2005 publisert danske Jyllands-Posten tolv karikaturer av profeten Muhammed. 

Karikaturene skulle føre til masseopprør, brente ambassader og terror- og drapsforsøk. Danmark blir et hatobjekt i deler av den muslimske verden.

10. januar 2006 publiserer Magazinet en faksimile med karikaturene i forbindelse med en artikkel om hva det var som hadde vekket så sterke følelser i Danmark. 

Powered by Labrador CMS