❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
ETTERFORSKES: For få dager siden ble Ben Armstrong permittert fra sin stilling ved Bethel Church. Her avbildet på scenen i menigheten for tre uker siden.

Ny Bethel-skandale: Leder permittert etter anklager om seksuelle overgrep

Ben Armstrong, øverste leder for profeti-tjenesten i Bethel, er anklaget for å ha utsatt flere unge bibelskole-elever for seksuelle overgrep og maktmisbruk. 

Publisert Sist oppdatert

Det stormer rundt megakirken og bibelskolen Bethel School of Supernatural Ministries (BSSM) i Redding, California i USA. 

De siste ukene har menigheten fått massiv kritikk for å ha støttet forkynneren Shawn Bolz, som blant annet har blitt avslørt for å ha løyet, utført seksuelle overgrep og kommet med falske profetier i flere år, som Dagen har skrevet om

På søndagsmøte i Bethel Church 25. januar i år ba Bethel-pastor Bill Johnson ofrene for Shawn Bolz virksomhet gråtkvalt om unnskyldning og anerkjente at lederskapet ikke har opptrådt korrekt eller tatt ordentlig avstand fra Bolz.

Powered by Labrador CMS