For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

STORT: – Jeg ser stort på disse som er her nå. Vi har hatt en veldig fin start og opplevd at Guds ord har berørt oss og studentene, forteller rektor Johnny Vågen. Fra venstre Glady Sharo nGuinsad, Mary Jane Binabece, Marivic Socias, Lemuel Sabado, Guia Joanne Urbino og Enni Sitepu.

Norske bibelskoler overstrømmes av utlendinger

Flere bibelskoler innfører tiltak for å hindre at skolene blir misbrukt for å få opphold i Norge. På Fjelltun bibelskole er 28 av 30 elever utlendinger.

Publisert Sist oppdatert

Når Dagen spør Fjelltun-rektor i Stavanger, Johnny Vågen, om hvor mange utenlandske elever skolen har, svarer han at det er lettere å telle de norske.

– Det er to norske elever i tillegg til én som er nordsjøarbeider og student hos oss på deltid.

Vågen forteller at det er sju nasjonaliteter ved skolen. Hovedvekten av studentene er fra Filippinene, men det er også elever fra Peru, Bosnia, Indonesia, Somalia, El Salvador i tillegg til de norske.

Powered by Labrador CMS