For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Misjonsgigant må finne ny styreleder

– Jeg tror det er sunt med et skifte nå, sier Lars Gaute Jøssang (60). Til sommeren går han av som styreleder i Nord-Europas største misjonsorganisasjon.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg opplever at jeg har gjort mitt, sier Jøssang.

Til sommeren er det generalforsamling i Nord-Europas største misjonsorganisasjon. Fire av representantene i hovedstyret står på valg. En av dem er Lars Gaute Jøssang, som har vært leder siden 2009. Jøssang opplyser at han ikke kommer til å ta gjenvalg.

– Jeg har vært med i Hovedstyret siden 2000 og tenker at min tid er ute. Jeg er ikke helt ung lenger, og organisasjonen går inn i et landskap som er noe annerledes enn det som har vært. Jeg er ikke sikker på at jeg har så mye å tilføre der.

Powered by Labrador CMS