For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

BEKYMRET: Kronprins Haakon sier det er ganske dramatisk hvor mye breene smelter, og at det er ganske tydelig at de smelter mer nå om sommeren enn før.

Kronprinsen fascinert og ettertenksom etter vandring på Jostedalsbreen

Kronprins Haakon gikk først i taulaget på Jostedalsbreen under vandringen i nasjonalparken tirsdag. Turlaget kaller dagen «en opplevelse for livet».

Publisert Sist oppdatert

– Det er veldig fascinerende å gå på bre og en fantastisk naturopplevelse. Og ganske dramatisk natur, sier kronprins Haakon til NTB etter brevandringen tirsdag.

Turen var trolig et høydepunkt under hans tre dager lange besøk på Vestlandet denne uka. Han har hatt to dager på vandringer i Jostedalsbreen nasjonalpark, inkludert brevandringen, og onsdag ble det et fagarrangement om myr og myrlandskapets betydning. Det fant sted på Haukåsmyra på Kaupanger.

Avlyst telting

Powered by Labrador CMS