For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

RAPPORT: Esben Esther Pirelli Benestad kritiserer Ukom for å ta med Genid i arbeidet med sin rapport om behandling av personer kjønnsinkongruens.

Kritiserer staten for å lytte til konservative i rapport om kjønnsbehandling

– Som å spørre Jehovas vitner hvordan man gjør en blodoverføring, sier Esben Esther Pirelli Benestad.

Publisert Sist oppdatert

Tidligere denne måneden kom det statlige tilsynet Ukom med en rapport som slår fast at dagens behandlingstilbud til unge med kjønnsinkongruens kan gå utover pasientsikkerheten.

Én av organisasjonene som har bidratt til organisasjonen er pårørendeorganisasjonen Genid, som til Dagen har uttrykt begeistring for rapporten.

Nå kritiserer sexolog og professor Esben Esther Pirelli Benestad staten for å lytte til organisasjonen.

Powered by Labrador CMS