Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

BLACK WEEK 10 uker for 10 kroner Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill tilbudet med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

UTFORDRING: Rolf Kjøde kaller Bishoftu-erklæringen «en utfordring til de tankene som har tatt kontroll i Den norske kirke, men som også presser på i alle sammenhenger».

Kristenledere peker på sju trusler mot bibelsk tro

Norske konservative kristenledere står sammen med representanter for 20 millioner lutheranere bak nytt bekjennelsesdokument.

Publisert Sist oppdatert

Hensikten med den såkalte Bishoftu-erklæringen er å fastholde klassisk kristen tro i møte med aktuelle utfordringer. Den er ment som både et kall og et svar på «noen læreavvik», skriver Sambåndet.

Underskriverne representerer store og små lutherske kirker i det globale sør samt teologisk konservative organisasjoner og kirkesamfunn i Europa og USA.

– Det er en form for bekjennelse. Vi prøver å sette ord på det sentrale i troen der kampen står i vår egen tid, sier Rolf Kjøde.

Powered by Labrador CMS