Hans Olav Syversen (KrF) (t.v.) og Terje Breivik (V) snakker med pressen utenfor møterommet etter et kort møte i budsjettforhandlingene med regjeringspartiene Høyre og Frp på Stortinget tirsdag formiddag. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix
Håkon Mosvold Larsen / NTB scanpix
KrF om budsjettforhandlingene: – Kritisk situasjon
KrFs Hans Olav Syversen betegner situasjonen i budsjettforhandlingene som kritisk. – Siden søndag er det ikke lagt én ny krone på bordet, sier han.
Følg budsjettforhandlingene på dagen.no
Syversen og Venstres Terje Breivik var svært lite fornøyd etter å ha fått presentert regjeringspartienes fjerde forslag i budsjettforhandlingene tirsdag formiddag.
– Progresjonen går svært sakte, og mer er det ikke å si. Nå går vi på kammerset og gjør en liten vurdering av hvordan vi håndterer dette videre, sa Breivik etter et de to hadde hatt et kort møte med Høyres Svein Flåtten og Fremskrittspartiets Gjermund Hagesæter.