KrF-politiker Oddny Helen Turøy sier partiet vil vurdere et eventuelt tilbud fra høyresiden. Her fra KrFs landsmøte i fjor.
Lars Thomas Nordby, NTB
KrF kan stanse alkohol-liberalisering: – Vi står langt fra hverandre i denne saken
Høyre og Fremskrittspartiet ønsker skjenking hos frisører og bokhandlere. Det kan KrF stå i veien for.
Frp og Høyre har frem til nå hatt det politiske flertallet i Sandnes, men torsdag trakk Sissel Vikse Falch seg fra Høyre. Hun er nå uavhengig kandidat og høyrepartiene trenger støtte fra andre partier for å sikre seg flertallet tilbake.
Stavanger Aftenblad peker på at den «åpenbare løsningen» vil være å invitere med seg KrF, som har fire representanter i kommunestyret.
Det kan i så fall sette kjepper i hjulene for Frp og Høyes planer om å liberalisere skjenkereglene i kommunen.