For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

VIL HA SYLVI: For første gang erkjenner Ulstein offentlig at han kan støtte Sylvi Listhaug som statsminister.

KrF åpner for Listhaug som statsminister:
– Garanterer borgerlig skifte

KrF-leder Dag Inge Ulstein varsler at partiet vil støtte en ny borgerlig regjering – uansett hvem som leder den. Nå åpner han døren for Sylvi Listhaug som statsminister.

Publisert Sist oppdatert

– Målet vårt er å skifte regjering, sier Dag Inge Ulstein til TV2.

Det er første gang KrF så tydelig garanterer støtte til en eventuell Frp-ledet regjering. På spørsmål om KrF også vil støtte en regjering ledet av Sylvi Listhaug, svarer Ulstein:

– Vi kommer ikke til å sette oss på sidelinjen eller gå over streken og støtte noen andre. Vi kommer til å støtte og sikre og gjøre det vi kan for at det blir en borgerlig regjering.

Powered by Labrador CMS