For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

FJELLKORS: Den tidligere Ap-ordføreren Gudmund Holmen er glad i å se korset som rager på lokale fjelltopper. Nylig var han med på å sette opp et nytt kors på Sletna.

Kors på fjell splitter kristne Ap-politikere

Ap-politiker som reiser kors på fjelltopp i Rogaland får motbør fra partifelle. – En maktdemonstrasjon, sier han.

Publisert Sist oppdatert

Det er i den sørligste rogalandskommunen, Sokndal, at korsreising har blitt et omdiskutert tema innenfor et lokallag av Arbeiderpartiet. Dalane Tidende omtalte saken først.

Det begynte med at bygdas tidligere ordfører, Gudmund Holmen (Ap), la ut et bilde på Facebook som viste han i aksjon med korsreising på det lokale fjellet Sletna. 3. mai bar han korset opp på fjelltoppen sammen med fire andre godt voksne menn.

Grunneieren hadde sagt sitt ja og amen allerede for tre år siden, og det nye korset var en erstatning for et midlertidig kors som ble satt opp den gangen.

Powered by Labrador CMS