For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Aktivister tilknyttet Extinction Rebellion aksjonerte på innsiden av Stortinget onsdag. Demonstranter skapte støy og leven under spørretimen og limte seg fast med superlim.Foto: Heiko Junge / NTB

Klimaaktivister ropte ut budskap i Stortinget – limte seg fast

Stortingsrepresentantene måtte forlate salen under spørretimen da klimaaktivister fra Extinction Rebellion begynte å rope ut fra galleriet.

Publisert Sist oppdatert

Spørretimen var så vidt kommet i gang da det kunne høres fra salen at en kvinnestemme ropte ut og listet opp politiske partier.

– Kjære Arbeiderpartiet, Senterpartiet, Kristelig Folkeparti, Høyre og Fremskrittspartiet. Vi har en beskjed til dere. Vi har en beskjed til dere! FNs seneste klimarapport konstaterer at vi har to til tre år på oss til å snu skuta og gi oss en sjanse til å nå klimamålene.

– Men dagens situasjon går i retning av tre graders oppvarming, fortsatte aktivistene.

Powered by Labrador CMS