Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

NORSK FISKEBÅT: Handala er en tidligere norsk fiskebå. Dette bildet er tatt da båten besøkte Oslo i fjor sommer.

Israelske soldater har bordet aktivistbåt – norsk kvinne om bord

Israelske soldater har bordet den tidligere norske fiskebåten Handala, som var på vei til Gazastripen med aktivister og nødhjelp om bord.

Publisert Sist oppdatert

Tidligere lørdag ble det meldt at Handala befant seg i internasjonalt farvann, snaut 200 kilometer fra kysten av Gazastripen. Det var ventet at det båten skulle nå Gaza søndag morgen for å bryte den israelske blokaden av det krigsherjede, palestinske territoriet.

Freedom Flotilla bekrefter i en pressemelding at militæret har bordet båten, og at de har «mistet all kommunikasjon» med fartøyet. Også direktestrømmingen av video fra båten har blitt kuttet.

Norsk kvinne om bord

Powered by Labrador CMS