Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

🍁 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Storbritannias statsminister Keir Starmer og Canadas statsminister Mark Carney anerkjenner begge Palestina.

Israel ut mot Palestina-anerkjennelser: – Ikke annet enn belønning for Hamas

Storbritannia, Canada og Australia anerkjenner offisielt Palestina som en selvstendig stat. Israel motsetter seg anerkjennelsene.

Publisert Sist oppdatert

– Dette er ikke annet enn en belønning for jihadistiske Hamas. Hamas-lederne innrømmer åpent selv: denne anerkjennelsen er et direkte resultat – 'frukten' – for massakren 7. oktober. Ikke la jihadistisk ideologi diktere politikken deres, skriver det israelske utenriksdepartementet på X.

Uttalelsen kom kort tid etter at Storbritannia, Canada og Australia offisielt erklærte at de hadde anerkjent staten Palestina.

– Australias anerkjennelse av Palestina, som gjøres sammen med Canada og Storbritannia, er en del av et internasjonalt arbeid for en tostatsløsning, skriver den australske regjeringen i en uttalelse.

Powered by Labrador CMS