Alternativ finansiering: Pressekontakt Unn Grethe Berge i TV 2 forteller at de nå har funnet en alternativ finansieringsløsning som gjorde det mulig for kanalen å sende programmene med Egil Svartdahl.
Foto: Tarjei Gilje
Ikke slutt for TV-pastoren likevel
TV Inter står for en større del av finansieringen. Det åpnet veien for at Egil Svartdahl kommer tilbake på TV 2.
I høst ble det kjent at TV 2 ville stanse produksjonen av TV-pastoren. Dermed ble det også klart at det mangeårige samarbeid med Egil Svartdahl så ut til å gå mot en avslutning. Nå melder TV 2 at det likevel blir nye episoder med TV-pastoren. Første sending går 7. mars klokken 18, og deretter følger fem episoder til.
Da den forrige konsesjonsperioden utløp ved nyttår fant TV 2 ikke lenger rom for å lage programmene med TV-pastoren. Pressekontakt Unn Grethe Berge i TV 2 forteller imidlertid at de nå har funnet en alternativ finansieringsløsning som gjorde det mulig for kanalen å likevel sende programmene med Egil Svartdahl.