❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
ILLUSTRASJON: Bildet er fra Marrakech i Marokko, som ligger i Nord-Afrika. Det er ulike meninger om behovet for bibelsmugling til land i regionen.

– Helt unødvendig å smugle bibler hit

To kristne nordmenn som kjenner situasjonen godt i Nord-Afrika sier nei takk til bibelsmugling. Åpne Dører forteller at behovet er stort.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg har hørt om norske kristne som begeistret forteller at de kunne komme inn i landet med ti bibler. Men det er altså lovlig, sier en kristen nordmann som bor i en storby i Nord-Afrika. 

Av sikkerhetshensyn forteller vi ikke hva han heter eller hvor han bor, men i denne artikkelen kaller vi ham for Jørgen.

Han er ikke helt sikker på hva grensen er, men tror det er mulig å ta med tolv bibler før de må fortolles. Det er også mulig å kjøpe bibler i hovedstaden, ifølge Jørgen. 

Powered by Labrador CMS