For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

GISLER: De israelske gislene, fra venstre til høyre, Ohad Ben Ami, Eli Sharabi og Or Levy, ble holdt som gisler av Hamas i Gaza siden 7. oktober 2023. Her eskortert av Hamas-krigere på en scene før overleveringen til Røde Kors i Deir al-Balah, sentrale Gazastripen, lørdag 8. februar 2025.

Hamas: Villige til å frigi alle gisler

Hamas sier de er klare for å forhandle om detaljer i fredsavtale.

Publisert Sist oppdatert

Hamas sier i en uttalelse at de er villig til å forhandle umiddelbart om detaljer i Trumps fredsavtale. Blant annet sier de seg villige til å frigi alle gisler.

Ifølge uttalelsen fra Hamas har de nå overlevert sitt svar til mellommenn i forhandlingene. USAs president Donald Trump har gitt Hamas fram til søndag kveld med å godta en 20 punkts plan for fred i Gaza.

Videre sier Hamas at de er villige til å overgi styringen i Gaza til en annen uavhengig palestinsk myndighet.

Powered by Labrador CMS