☀️ 1 krone for 1 måned

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
Dette bildet fra søndag viser en utbombet bil som ble truffet av et israelsk luftangrep i Gaza by.

Hamas-topp drept i israelsk luftangrep på Gazastripen

Tre mennesker ble drept, en av dem en Hamas-leder, i angrep på Gazastripen tirsdag, opplyser både palestinske og israelske tjenestepersoner.

Publisert Sist oppdatert

Hamas omtaler Izz al-Din Al-Beik som en av lederne som sto bak planlegging og rekruttering til angrepet mot Israel 7. oktober 2023, der rundt 1200 israelere ble drept og mange tatt til fange. Gruppen bekrefter dødsfallet.

Ifølge helsepersonell ble Al-Beik drept i et luftangrep mot et leilighetsbygg i Nasr i Gaza by. En annen person ble såret og døde av skadene, ifølge tjenestepersoner i det Hamas-styrte helsevesenet.

Senere tirsdag ble en person drept i et luftangrep nær en helseklinikk i flyktningleiren i Jabalia, opplyser helsepersonell. Det israelske militæret (IDF) sier angrepet var rettet mot en militant i området.

Powered by Labrador CMS