For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Hamas har politisk og militær kontroll over Gazastripen. De er stemplet som en terrororganisasjon av både USA og EU.

Hamas henrettet fem palestinere på Gaza

Hamas sier de henrettet fem palestinere på Gazastripen søndag, derav to menn for samarbeid med Israel.

Publisert Sist oppdatert

– Søndag morgen ble dødsstraff gjennomført mot to domfelte for samarbeid med okkupasjonen og tre andre i kriminalsaker, sier den islamistiske gruppen Hamas i en uttalelse.

De tre som ikke ble dømt for samarbeid med Israel, skal ha begått drap.

De to som Hamas mener samarbeidet med Israel, var menn i 40- og 50-årene. Mannen i 50-årene skal ha gitt informasjon om Hamas-medlemmer og plasseringen til rakettutskytingsramper til Israel. Det skal ha skjedd i 1991.

Powered by Labrador CMS