For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Går ikke mer for Pokémon

Mobilspillet Pokémon Go fikk ikke unge voksne til å røre seg mer, ifølge en ny studie. Etter økt aktivitet i starten, er aktivitetsnivået hos de fleste tilbake til det vanlige etter seks uker.

Publisert Sist oppdatert

Den første uka etter nedlasting gikk spillerne i gjennomsnitt 955 ekstra skritt om dagen, har forskere ved det amerikanske Harvard-universitetet funnet ut.

Studien har fulgt 1.182 voksne i alderen 18 til 35 år over tid, og for de fleste av dem var aktivitetsnivået etter seks uker tilbake til hva det var før de la ut på monsterjakt.

– Vi er i startfasen med å forstå hvordan den typen spill kan ha positive helsefordeler. De gir folk en grunn til å gå ut og sosialisere seg, sier Kathrine Howe, en av forskerne bak studien.

Powered by Labrador CMS